+90 533 792 5521

info@paykasacardal.com

Top

Paykasa Nedir

Ön ödemeli kartlar ile ödemelerinizi güvenle yapın güvende kalın!

Paykasa Nedir

Kullanımı her geçen gün artan Paykasa nedir sorusu sıklıkla duyulmaktadır. Oldukça güvenlikli bir yapıya sahip olan ön ödemeli kartlardan bir tanesi olan Paykasa, internet üzerinden güvenli alışveriş hizmeti sunan bir araçtır. Bayilik hizmeti veren güvenilir internet siteleri aracılığı ile alımı mümkün olmakla birlikte son derece basit bir işleyişe sahiptir. Bundan dolayı kullanımı ülkemizde de giderek yaygınlaşmaktadır. İnternet ortamında yapılan alışverişlerde tereddütler yaşanması ve riskli olarak değerlendirilmesi sonucunda ortaya çıkan Paykasa, içinde Euro cinsinden farklı tutarlara sahiptir. İnternet sitelerinde bulunan farklı tutarlara sahip kartlar içinden istenilen alınmaktadır.

Paykasa LogoAlım işlemlerinde sadece kart ücreti ödenmektedir. Bununla birlikte işlem ücreti, bayi ücreti, hesap ücreti gibi isimlendirmelerle ek ücret talebi olmamaktadır. Alım işlemleri sırasında kişisel bilgilere de gerek duyulmamaktadır. Bundan dolayı kişisel kart olma özelliğine sahip olmayan Paykasa kartlar, farklı kişiler tarafından da kullanılabilmektedir. Ayrıca Paykasa ile yapılan işlemlerin takibi de söz konusu değildir. Bayilik tarafından verilen tek bir pin kodu ile kullanımı mümkün olmaktadır. Bu pin kodunun çok önemli olmasından dolayı yabancı kişilerle paylaşılması riskli olabilmektedir. Bundan dolayı internet ortamında paylaşılmaması önemlidir. Paykasa nedir sorusuna verilebilecek cevaplardan bir tanesi de ön ödemeli sanal kart olmasıdır. Kartın içinde yer alan tutarın bitirilmesi için farklı günlerde işlemler yapılabilmektedir. Bununla birlikte bakiyenin bitmesi halinde kart şifresi otomatik olarak iptal edilmektedir. Böylelikle kartın bir daha kullanılabilmesi söz konusu olmamaktadır. Güvenlik gerekçesiyle yapılan bu işlemle birlikte iptal edilen şifreler, tek kullanımlık özelliğe sahiptir. Farklı bir kartta aynı şifrenin geçerli olması söz konusu değildir. Bununla birlikte internet siteleri üzerinden farklı bir kart alımı yapılabilmektedir.

İnternet sitelerinde pin kodunun girilmesiyle ürünlerin alınmasını sağlayan Paykasa ile bozdurma işlemleri de yapılabilmektedir. Paykasa nedir sorusuna güvenli, pratik ve kolay kullanıma sahip sanal bir karttır cevabı verilmektedir. Ancak bozdurma işlemi sayesinde bakiyenin nakit olarak çekilebilmesini de sağlamaktadır. Özellikle nakit ihtiyacı halinde internet siteleri üzerinden bozdurma işlemleri yapılmaktadır. Euro cinsinden bakiyeye sahip kartların hesapları, kura göre çevrildikten sonra kişinin istediği banka hesabına aktarılmaktadır.